Druhá půlka května v říši zvířat

02.06.2023

Konec května se nesl v duchu intenzivního poznávání říše zvířat, přičemž jsme se zaměřili především na ty nejmenší (ale určitě ne nejméně důležité) z nich – na hmyz. Na naší svačinové louce jsme za pomoci lupy pozorovali jednotlivé druhy hmyzu, povídali jsme si o jeho významu pro přírodu, pro lidi a celou naši planetu. Prohlíželi jsme si atlasy hmyzu a porovnávali jsme poznatky z nich se skutečností kolem nás. Seznamovali jsme se také s hmyzem vodním, který jsme pozorovali kolem potůčku nedaleko našeho klubu. Hmyzí téma vyvrcholilo návštěvou ornitologů a měli jsme možnost vidět ptáčky, kteří se hmyzem živí, zblízka.

Nezůstali jsme však pouze v říši hmyzu, ale absolvovali jsme velké dobrodružné výpravy i za většími zvířaty. Navštívili jsme farmu Pastviny Petrov, kde si děti zkusily jízdu na koních, což byl pro ně velký zážitek (a pro některé také zkouška odvahy). Objevovali jsme také faunu (a floru) v nádherném parku Cibulka a květen završila naše lesní školka výletem do pražské ZOO.

Že máme zvířátka skutečně rádi, jsme dokázali také na charitativním bazárku na zahrádce naší lesní školky. Z jeho výtěžku poputovala krásná finanční částka na podporu spolku Dočasky De De, který poskytuje azyl týraným a opuštěným pejskům a kočičkám.