Zkušenosti rodičů

Děti i rodiče jsou u nás velmi spokojení. Přečtěte si, co o nás píší rodiče dětí, které klub navštěvují či navštěvovali v minulosti.


Kamila

únor 2023

"Prokopáčku jsme svěřili na školkový čas oba naše syny a nikdy jsme nelitovali. Všem průvodkyním patří náš velký dík za to, jak krásně tyto roky naši kluci ve školce prožili. Především si ceníme individuálního a laskavého přístupu k dětem. Moc nám vyhovovala i struktura dne, kdy jsou děti zapojovány do různých aktivit, ale přesto je významná část dne věnována volné hře. Kluci chodili do klubu až do nástupu do školy a jsme moc rádi, že jsme nepodlehli radám, abychom děti na předškolní rok raději dali do klasické školky, aby "uvykly režimu". Náš starší syn je trochu divočejší povahy, takže jsme byli zvědaví, jak to ve škole zvládne, ale ukázalo se, že naše starosti byly zcela liché. Potvrdilo se tedy to, že hladký přechod do školy závisí na úplně jiných věcech než na tom, do jaké školky dítě chodí. A my jsme rádi, že jsme dětem lesní školku dopřáli až do začátku školní docházky. Sečteno a podtrženo, pokud bychom se vrátili zpět v čase a měli opět vybírat školku, Prokopáček by byla jasná volba."


Linda

květen 2023

"Vždy jsme hledali ,,školku" s odlišným a laskavým přístupem k dětem a zároveň jsme chtěli, aby naše děti byly co nejvíce v přírodě. Proto jsme oslovili lesní klub Prokopáček a musím říct, že nám přirostl k srdci. Líbí se nám komunitní fungování školky, kde se upevňují vztahy nejen mezi dětmi, ale i mezi rodinami a průvodci. Individuální přístup k dětem je zde samozřejmostí. Program ve školce je přizpůsoben ročním obdobím a svátkům v průběhu roku, a tak je pestrý a děti mají stále co objevovat. Někoho může zarazit, že ve školce děti nemají klasické hračky, ale v přírodě vždy naleznou tolik inspirace, že hračkou může být téměř cokoliv. Záleží jen na jejich fantazii.:-) Často jsme se setkávali s názorem, že dětem musí být venku zima, ale jak zní motto,,neexistuje špatné počasí, jen nevhodně oblečené děti" je vystihující. Naše starší dcera navštěvovala Prokopáček i v předškolním roce a myslím si, že zvládla bez problémů přechod na základní školu."


Eva

říjen 2022

"Náš syn Adam nastoupil do Prokopáčku, když mu bylo tři a půl. Za rok se k němu přidala i jeho mladší sestra. Krásy luk, lesů a skal spolu s citlivým vedením průvodců užívali až do začátku Adamovy školní docházky.

Nástup do školy proběhl úplně hladce - Adam byl uvyklý na spolupráci s kamarády ve skupině, uměl respektovat průvodce a učitele, nastavená pravidla vnímal a dodržoval. Nebál se zeptat, když něčemu nerozuměl, svoje názory říkal i před třídou beze studu (narozdíl třeba ode mne v jeho věku). Přinesl si do školy zvědavost a zájem o přírodu a fungování věcí, znalost písmen, tvarů a základní počty, a patřil spíš k těm připravenějším. Měl dobrou fyzickou kondici, byl zvyklý na celodenní výpravy. Obávali jsme se trochu, zda bude zvládat celodenní sezení za stolem, ale to škola vlastně ani nepraktikuje, takže nebyl problém.
Jsme moc rádi, že syn mohl navštěvovat Prokopáček a zažít si kus dětství v přírodě. Získal k ní vztah, rozumí koloběhu života, prožil všechna roční období pěkně zblízka. Moc se nám líbilo, že spolu trávily čas různě staré děti, navzájem se učily (i skrze šarvátky) a pomáhaly si. Velkou zásluhu na krásných vzpomínkách a výborné přípravě do života mají průvodci - kombinace jejich osobností, kdy společným jmenovatelem jejich přístupu je láska k přírodě a respekt k dětem a jejich světu, nám báječně sedla."


Barbora

září 2022

Matyáš zvládl přechod na ZŠ z Prokopáčku úplně hladce. Doteď žádný problém. Ve třídě má spolužačku, se kterou chodil do Prokopáčku, druhý spolužák z Prokopáčku šel do vedlejší třídy. Děti to trochu mrzelo, ale zvykly si a vybraly si společný kroužek kreslení.
Matyášovi ve škole všechno jde dobře. Nemá problém být ve třídě v klidu, ví, že se může vybít venku po vyučování nebo o velké přestávce (mají povolené chodit na dvůr). Zvládne soustředit se na celou vyučovací hodinu, umí vycházet se spolužáky a pomáhá všem - přičítám to tomu, že byl v Prokopáčku zvyklý na věkově smíšený kolektiv. Škola ho moc baví a každé ráno by tam chtěl být už v 7 ráno.