Duben, ještě tam budem

27.05.2024

Copak se dělo v Prokopáčku v dubnu? Duben byl opravdu nacpaný různými aktivitami, tématy a výlety!

Na začátku dubna jsme pořádali dobročinný bazárek na pomoc našemu klubu - chceme totiž pořídit bannery na klubovnu a vizitky. Díky hodným rodičům se nám podařilo vybrat dostatečnou částku, moc děkujeme!

V druhém týdnu jsme si povídali o mláďátkách (kterých je teď na jaře všude hodně) a přišla nás navštívit paní, která nám zasvětila do tajemství ovčí vlny - dozvěděli jsme se, jak se ovce stříhají (a že je to vůbec nebolí), k čemu je vřeténko, kolovrátek a vyzkoušeli jsme si práci s tkalcovským stavem. Teď už víme, kolik práce stojí vyrobit ručně takový teploučký vlněný svetr, doufáme, že už ho teď potřebovat nebudeme! :)

Aby nebylo zvířátek málo, zavítali jsme také do rodinné farmy - Pastviny Petrov, kde se krásně starají o koníky a nechají vás na některých jezdit. Ježdění na koních je nejen velmi poučné, zábavné ale také velmi relexační (až terapeutické). V den, kdy jsme tam byli poprvé se jim narodila malá hříbátka, viděli jsme je ale až příští návštěvu, protože byla na okukující skřítky ještě moc malá.

Poslední týden v dubnu jsme se věnovali Dni Země (22.5.) a péči o ni - ze které všechno kolem nás pochází. Povídali jsme si o tom, jak se o planetu můžeme starat a jak se chovat, abychom jí neubližovali, ale laskavě o ni pečovali.

Oslavili jsme také Beltain, neboli čarodějnice, ty my ale neupalujeme, ale naopák ctíme jejich léčebné a bylinkářské schopnosti. Zatančili jsme si v kruhu a zpívali písně pro Matku Zemi. Vyrobili jsme si také věnečky, které mají symbolizovat rozpuk a plodnost všeho kolem nás. Poprosili jsme také oheň, aby nám zahřál zahrádku a už nás ranní mráz neobíral o rostlinky, které nám tam vykvetly.

Zvířátkové výlety jsme zakončili v botanické zahradě, na výstavě Fata morgana, kde se zrovna klubali motýli. Procházeli jsme mezi palmami, různými rostlinami z pralesů a džunglí a dokonce jsme viděli plod kakaovníku!