Hrátky se zvířátky

06.10.2023

První říjnový týden jsme se věnovali zvířátkům. Pozorovali jsme zvířata, která se nachází kolem nás a povídali si o zvířatech, která žijí ve velkých dálkách nebo je můžeme zahlédnout v zoo. Hladili jsme si (se svolením páníčků) kolemjdoucí pejsky, pozorovali ptáčky, kteří se usazovali na našich oblíbených stromech, a abychom nezůstali jen u toho, měli jsme v klubu hned několik zvířecích návštěv. Na začátku týdne nás navštívila roztomilá králičice Lili, poté nás navštívila rozkošná mláďata morčátek, také pejsci z organizace Dočasky De De a dokonce jsme se mohli seznámit s Krajtou královskou Karlem! 

Společně jsme poznávali jednotlivé druhy zvířat pomocí her, říkanek a písniček. Mluvili jsme o tom, jak je pro svět každý tvor důležitý a jak bychom se ke zvířatům a všemu živému měli chovat. Říkali jsme si, kde která zvířata žijí (na farmě, v lese, v půdě, ve vodě) a čím se jednotlivá zvířata živí. 

Téma zvířátek děti vždy velice baví, proto jsme jej zařadil na začátek roku, kdy jsou děti stále v procesu adaptace. Chceme si to přeci udělat hezké. :)