Zaří a jeho hřejivé paprsky

19.09.2023

Prázdniny nám utekly, jako voda a my jsme se opět společně sešli na našem známém místě v Prokopském údolí. Popovídali jsme si o prožitých prázdninách a přivítali jsme mezi sebou nové tváře. V náruči posledního teplého měsíce jsme měli nádhernou příležitost se pohodově i hravě seznámit, navštívit společně známá místa a vychutnat si vše, co nám nabízejí. Aby nám bylo společně v průběhu roku dobře, věnovali jsme se celý druhý týden vymýšlení pravidel, která chceme dodržovat. Povídali jsme si o tom, kam daleko můžeme zaběhnout, když máme chuť  běžet nebo jakými způsoby lze řešit konfliktní situace, které mezi námi přirozeně vznikají. 

Ve třetím týdnu se však stalo něco, co nikdo nečekal! Na prvním kolečku jsme si začali povídat o tom, kdo je vlastně ten skřítek Prokopáček - jak asi vypadá a co pro nás, přírodu a zvířátka v údolí dělá. Hned po prvním kolečku jsme na stromě narazili na dopis od samotného Prokopáčka! Představil se nám v něm a poprosil nás o spolupráci při zvelebování údolí, ve kterém trávíme tolik společného času - například vysbíráním odpadků. Dal nám také za úkol vytvořit ze dřeva označení míst, kde na sebe budeme čekat, když budeme mít chuť se rozeběhnout. Dalším úkolem bylo vyzdobit skřítkovi a jeho milé jejich domeček nějakým krásnými obrázky. Všem nám při tom vrtalo hlavou, jak ten náš skřítek asi vypadá. Kdo ví, třeba ho někdy, když budeme v lese úplně potichoučku a v klidu, zahlédneme. 

Dali jsme tedy velký prostor tomu, abychom v prvních třech týdnech vytvořili stabilní a hřejivý základ, na kterém budeme stavět celý rok a moc se na to těšíme!

Barča